Manželská poradna

Současné statistiky uvádějí, že se rozvádí polovina uzavřených manželství. Věřte, že jako odborníci si klademe otázky proč a hledáme způsoby, jak nejlépe vašim manželským problémům pomoci.

Ztráta zájmu ze strany partnera

Ve své praxi jsem si vyslechla rozmanité příběhy plné nevěry, zlosti, netolerance a intrik mezi znepřáteleným párem.

Ženy nejčastěji hovoří o ztrátě zájmu ze strany manžela a špatné komunikaci. Problémy, podle žen, přicházejí po narození dětí, po tom, co svého manžela podporují v náročné managerské funkci atd.

Muži naopak vidí nejčastěji problémy v tom, že jejich žena ztrácí zájem sama o sebe, o inspiraci v jejich vztahu a intimních chvílích. Do hry v obou případech vstupují děti, majetek, další osoby v podobě milenců, milenek, přátel apod.

Partnerská krize

Manželská a partnerská krize je velmi náročná životní situace, která ohrožuje základní životní jistoty nejen vaše, ale i vašich dětí a blízkých. Nejsem zastáncem „lepení vztahů za každou cenu“, ale zkuste dříve než se rozhodnete pro definitivní konec, o jiný pohled na věc, o srovnání myšlenek a náhledu na situaci.

Terapeut vám pomůže projít vaše potíže a společně s vámi najít a zachovat to, co ve vašem vztahu ještě funguje a najít jiné možnosti, jak „opravit“ to, co funkční není.

Konzultovat své potíže na terapii může buď jeden z partnerů nebo mohou na sezení chodit společně. Záleží na tom, jak moc je poškozen samotný vztah a komunikace v něm.

Mgr. Jana Březinová
psychoterapeut a supervizor
Holečkova 29, Praha 5
608 124 680